---

Kdo jsme

V současné době patří naše společnost se svými 245 zaměstnanci mezi největší evropské výrobce elastických, neelastických stuhařských výrobků a zdrhovadel. Vyrábíme na nejmodernějších stavech firmy Jakob Müller ve 2 závodech, a to ve Vilémově, kde je současně sídlo společnosti, a ve Velkém Šenově. Celková kapacita výroby je přes 200 mil. metrů za rok.

Akciová společnost STAP je certifikována společností CQS podle norem řady ISO 9001, ISO 14001 a ISO 50001. V systému managementu kvality je uplatňován procesní přístup, který je jedním ze základních principů těchto norem. Veškeré procesy jsou cíleně orientovány na zvyšování spokojenosti zákazníků plněním jejich požadavků.

Mezi naše klienty patří zejména firmy v automobilovém, elektrotechnickém, stavebním, oděvním a obuvnickém průmyslu, zdravotnictví a velkoobchody textilní galanterie. V současné době jsme jedna z posledních firem v Evropě, vyrábějící klasické žakarové stuhy, určené zejména pro lidové kroje, či jiné dekorativní účely. Naše výrobky prodáváme do celé Evropské unie a ostatních evropských států, dále pak do USA, Mexika, Jižní Ameriky, Japonska a Ruska.

Společnost STAP a.s. realizuje projekt Úsporná opatření ve společnosti STAP a.s. – Vilémov (CZ.01.3.10/0.0/0.0/15_010/0003136), jehož cílem je zvýšit energetickou účinnost společnosti. Konkrétně se jedná o výměnu tlakového barvicího aparátu pro barvení textilních materiálů za modernější a energeticky úspornější, který povede k energetické úspoře společnosti. Na tento projekt je poskytována finanční podpora od Evropské unie (OPPIK).

  • vznik v roce 1948 spojením malých textilních firem
  • ve své největší slávě měla firma kolem 2500 zaměstnanců
  • 9 závodů – ve Vilémově, Velkém Šenově (dnešní Tratec), Mikulášovicích, Hrádku n/N (dnešní Elas), Křížové (dnešní Elasta)
  • v současné době má společnost cca 245 zaměstnanců
  • závody ve Vilémově a ve Velkém Šenově
  • vlastní certifikát kvality - ISO 9001, životního prostředí - ISO 14001, hospodaření s energií - ISO 50001, ÖKO-Tex Standard 100 tř. 1
  • firma STAP je 100% vlastněná managementem společnosti. Akcionáři pracují na ředitelských postech
  • roční investice ve výši 20 mil. Kč (5% z celkového obratu firmy)
  • pravidelné zvyšování mezd zaměstnancům

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací